בוגרים

עידו בנבג'י

עידו בנבג'י

ido.benbaji@mail.huji.ac.il
קרא עוד

עידו בנבג'י הוא תלמיד תואר שני לבלשנות בתכנית HUJI-TAU המשותפת לאוניברסיטה העברית ולאוניברסיטת תל אביב. הוא מתעניין בסמנטיקה, בקשר שלה לתחביר, ובסוגיות בפילוסופיה של השפה, בהן התרומה הסמנטית של שמות פרטיים והמשמעות של פועלי עמדה שונים.

קראו פחות
אסף  בר-משה

אסף בר-משה

assaf.bar-moshe@mail.huji.ac.il

קרא עוד
אסף בר-משה הוא דוקטורנט במחלקה לבלשנות ולשפה וספרות ערבית בהנחיית פרופ' ערן כהן ופרופ' סימון הופקינס. עוסק בערבית היהודית של בגדאד וכותב על מערכת הזמן-אספקט-מודאליות של הלהג. את התיזה לתואר השני כתב על תפקידם של כינויי הרמז וכינויי הגוף השלישי בסינית מודרנית. בנוסף מתעניין אסף בתיאור של שפות דבורות ובבלשנות היסטורית. אסף זכה במלגה מטעם ה-DAAD הגרמני לשהייה בת שנתיים (תשע"ה-תשע"ו) במחלקה לשפות שמיות באוניברסיטת היידלברג.

קראו פחות
Jeremy Grynpas

ג'רמי גרינפס

jeremy.grynpas@mail.huji.ac.il

קרא עוד

ג'רמי גרינפס תלמיד לתואר שני בבלשנות. רקעו בבלשנות כולל תואר ראשון מאוניברסיטת אדינבורו בבלשנות ולימודי רוסית וכן ניסיון בניסויים פונטיים בUCL בתחום הפונטיקה, דבר שהסתיים בפרסום של שני מאמרים בתחום הפונטי. בשנתיים האחרונות באוניברסיטה העברית, ג'רמי מתמקד ברוסית, במבט דיאכרוני (OCS ורוסית עתיקה) וסינכרוני, אספקט ואקציונזרט ושיטות מחקר מבוססות בקורפוס כדי לחקור את הפרופיל הסמנטי של תחיליות פועליות ברוסית במבט דיאכרוני בהדרכתן של ד"ר עינת רובינשטיין וד"ר אולגה קגן.

 

קראו פחות
Omri Doron

עמרי דורון

doron.omri@gmail.com

קרא עוד

עמרי דורון הוא תלמיד לתואר שני בבלשנות ב-LLCC. מתענין בסמנטיקה ותחביר, ובקשר שלהם לפילוסופיה של השפה ולתיאוריות של קוגניציה ואינפורמציה. 

 

קראו פחות
גילי  דיאמנט

גילי דיאמנט

gili.diamant@mail.huji.ac.il

קרא עוד
גילי דיאמנט היא דוקטורנטית לבלשנות בהנחייתם המשותפת של ד"ר לאה סביצקי מהחוג לבלשנות באוניברסיטה העברית וד"ר ג'פרי ל. קאלן מטריניטי קולג' דבלין. עבודתה מתמקדת בתיאור הדקדוק של האנגלית האירית, תוך מבט על עולם הפולקלור של החברה האירית המסורתית. תחומי העניין שלה הם הדיאלקטים השונים של האנגלית וכן הלשונות הקלטיות, והיא עוסקת בין השאר בתחביר, בלשנות היסטורית, בלשנות הטקסט ובהיבטים שונים של ייצוג שפה דבורה בכתב. בשנת 2014-2015 שהתה גילי ב-University College Dublin שבאירלנד כתלמידה-אורחת במסגרת תכנית Erasmus Mundus של האיחוד האירופי.

קראו פחות
יאיר יצחקי

יאיר יצחקי

קרא עוד
איר יצחקי הוא תלמיד מוסמך בחוג לבלשנות. תחומי העניין שלו כוללים סמנטיקה פורמלית וממשק תחביר-סמנטיקה, ובפרט עמימות, שלילה, אליפסיס וכינויי רמז. הוא נוטל חלק בפרויקט, במימון הקרן הלאומית למדע, של אייבי סישל על כינויי רמז, הצבעה ואנפורה.

קראו פחות
אוריאל סגל

אוריאל סגל

uriel.segal@mail.huji.ac.il

קרא עוד

אוריאל סגל הוא תלמיד לתואר שני בבלשנות גנרטיבית תחום העניין העיקרי  שלו הוא אופני היסק סמנטיים ופרגמטיים (אימפליקטורות). עבודתו עוסקת בניתוח מבני היסק בתלמוד הבבלי כדוגמת הדיוק הלשוני, בהנחיית פרופ' יעל זיו.

 

קראו פחות
benjamin freidenberg

בנימין פרידנברג

benjamin.freidenberg@gmail.com

קרא עוד

בנימין פרידנברג הוא במאי קולנוע, בוגר ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל בהצטיינות יתרה. במקביל לעבודתו בתחום הקולנוע, למד בלשנות לתואר ראשון ובימים אלה משלים את לימודיו לתואר שני. עבודת המחקר שלו בהנחיית ד"ר אליצור בר-אשר סיגל עוסקת בממשקים בין בלשנות לקולנוע דרך יישום רעיונות מבלשנות היסטורית על התפתחות הצילום והעריכה של סרטים. העבודה דנה במעתקים סמנטיים של פעלים המציינים תנועה של אובייקטים ('לתת','למסור','להתקרב', 'להתרחק' ועוד) והשוואתם לשינויי משמעות של תנועת מצלמה; זאת תוך בחינת הקשר בין חקר השפה לחקר הקולנוע דרך מנגנונים קוגניטיביים משותפים הנעים על הציר שבין המילולי למטאפורי.  תחומי עניין נוספים: תחביר היסטורי, אסתטיקה, מטאפורה ומטונימיה, היחסים בין טקסט לתמונה במצרית עתיקה ויישום רעיונות בלשניים בחקר האמנויות, כמו מוסיקה ומחול. 
חבר האקדמיה הישראלית לקולנוע ושותף לפרוייקטים של שימור ורסטורציה בארכיון ישראלי לסרטים בסינמטק ירושלים והאוסף האודיו-ויזואלי של ספריית היודאיקה באוניברסיטת הארוורד. זוכה מלגות קרן אמריקה-ישראל לאמנים מצטיינים ופרס האיגוד העולמי של בתי הספר לקולנוע ליוצרים וחוקרים צעירים.

 

קראו פחות
אליענה  קסלר

אליענה קסלר

eliana.kessler@mail.huji.ac.il

קרא עוד
לומדת לקראת תואר שני בחוג לבלשנות, לאחר שסיימה תואר ראשון בהצטיינות בבלשנות מבנית ובלשון עברית ולשונות היהודים באוניברסיטה העברית. אליענה זכתה בפרס הרקטור לשנת תשע"ו, והיא תלמידה בתכנית תלמידי המוסמך המצטיינים של בית ספר ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח.

אליענה משתתפת בפרויקט מילון הפרסית האמצעית בעריכתו של פרופסור שאול שקד, במימון הקרן הלאומית למדע, כותבת על מבני ערכיות בפרסית אמצעית ומתעניינת בשפות איראניות על שלביהן השונים, כמו גם בהיערכות, טרנזיטיביות ומבנה המסר.

קראו פחות
חגי שור

חגי שור

hagay.schurr@mail.huji.ac.il

קרא עוד
חגי שור הוא תלמיד תואר שני בבלשנות ומלגאי של בית-הספר מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח (2014-2016). תחומי העניין שלו נוגעים לוריאציה ושינוי לשוני בשפות העולם. הפרויקט הנוכחי שלו עוסק בתופעות תחביריות בשפות רומאניות על רקע המחקר הטיפולוגי הכללי. את התזה שלו תחת הכותרת Differential Argument Coding in Romance: Towards a revised typology ("קידוד ארגומנטים מבחין בשפות רומאניות: לבחינה מחודשת של הטיפולוגיה המקובלת") הוא כותב בהנחיית ד"ר איתן גרוסמן. בפרוייקט זה הוא עוסק בשאלות של וריאציה ושינוי במבנה ארגומנטים שמניים וכינויים משתי זוויות: טיפולוגיה תחבירית של משפחת השפות הרומאניות, ובכלל זה שפות מיעוט ושפות לא-סטנדרטיות, ומחקר קורפוס דיאכרוני בצרפתית ובספרדית. באופן כללי, הוא מתעניין גם בהידקדקות (grammaticalization) ובשינוי לשוני כתוצאה ממגע בשפות העולם בכלל.

קראו פחות